18.04.2024 r. - Czwartek

7.30 - Msza święta: śp. Barbara Swietlikowska (30 dzień po pogrzebie)
17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta
18.00 - Msza święta: śp. Edward - greg. 18

19.04.2024 r. - Piątek

7.30 - Msza święta: śp. Edward - greg. 19
13.30 - Pogrzeb: śp. Władysław Chabko
18.00 - Msza święta: śp. Longin (20 r.), Zbigniew, Krystyna, Czesław, Wanda,
           Franciszek, Stanisława

20.04.2024 r. - Sobota

18.00 - Msza święta: śp. Edward - greg. 20

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w każdą niedzielę o godz. 10.45.

Przed chrztem zarówno rodzice (o ile stan prawny im na to pozwala) jak i rodzice chrzestni powinni przystąpić do Spowiedzi świętej. Podczas chrztu dobrze jest ofiarować Komunię świętą w intencji dziecka.

Rodzicem chrzestnym może być osoba wierząca, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.