27.05.2024 r. - Poniedziałek

18.00 - Msza święta: śp. Henryka Gajdamowicz (54 r.)
18.00 - Msza święta: śp. Leszek Stencel - greg. 9

28.05.2024 r. - Wtorek

7.30 - Msza święta: śp. Maria, Stanisław, Józef Sawiccy
18.00 - Msza święta: śp. Leszek Stencel - greg. 10

29.05.2024 r. - Środa

7.30 - Msza święta: O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Katarzyny i Bartosza
            z okazji rocznicy ślubu
18.00 - Msza święta: śp. Leszek Stencel - greg. 11

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w każdą niedzielę o godz. 10.45.

Przed chrztem zarówno rodzice (o ile stan prawny im na to pozwala) jak i rodzice chrzestni powinni przystąpić do Spowiedzi świętej. Podczas chrztu dobrze jest ofiarować Komunię świętą w intencji dziecka.

Rodzicem chrzestnym może być osoba wierząca, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.