19.05.2022 r. - Czwartek

21.05.2022 r. - Sobota

15.00 - Spowiedź święta przed Pierwszą Komunią świętą
17.30 - Nabożeństwo Majowe
18.00 - śp. Stefan Żydonik (12 r.), Roman Żydonik, zm. z rodziny Żydonik i Wójcik

Chrzest

Dziecko do Chrztu Świętego należy zgłosić przynajmniej dwa tygodnie przed uroczystością, uzgadniając w kancelarii termin uroczystości i przynosząc:

• akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego,
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania),
  • w przypadku chrztu osób niezamieszkałych na terenie naszej Parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza swojej Parafii, zezwalająca na chrzest poza Parafią.

Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 12.00. W wyjątkowych sytuacjach także w innym czasie.

Przed chrztem zarówno rodzice (o ile stan prawny im na to pozwala) jak i rodzice chrzestni powinni przystąpić do Spowiedzi świętej. Podczac chrztu dobrze jest ofiarować Komunię świętą w intencji dziecka.

Rodzicem chrzestnym może być osoba wierząca, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.

Przebieg liturgii Chrztu świętego...

Chrzest wprowadza ochrzczonego we wspólnotę wierzących w Jezusa Chrystusa, jaką jest Kościół. Jest to pierwszy i podstawowy sakrament, sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W duszy chrześcijanina wyciska niezatarte znamię przynależności do Chrystusa. Praktyka chrztu dzieci zakłada wyznanie wiary złożone przez rodziców i chrzestnych, zobowiązujących się do chrześcijańskiego wychowania dziecka.