W najbliższym czasie:
27.05.2024 r. - Poniedziałek

18.00 - Msza święta: śp. Henryka Gajdamowicz (54 r.)
18.00 - Msza święta: śp. Leszek Stencel - greg. 9
          - Nabożeństwo Majowe

28.05.2024 r. - Wtorek

  7.30 - Msza święta: śp. Maria, Stanisław, Józef Sawiccy
18.00 - Msza święta: śp. Leszek Stencel - greg. 10
          - Nabożeństwo Majowe

29.05.2024 r. - Środa

  7.30 - Msza święta: O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Katarzyny i Bartosza
            z okazji rocznicy ślubu
18.00 - Msza święta: śp. Leszek Stencel - greg. 11
          - Nabożeństwo Majowe

więcej

Kronika: 1992-2014

 

1 lipca 1992 - erygowanie Parafii przez Arcybiskupa Edmunda Piszcza:



1 lipca 1992 - pierwszym proboszczem zostaje mianowany ks. Marian Piotrowski:



11 kwietnia 1993 - odprawienie pierwszej Mszy świętej w tymczasowym zadaszonym miejscu:

29 października 1993 - pierwsza Msza święta w nowej tymczasowej kaplicy:



22 maja 1994 r. - poświęcenie ufundowanych dzwonów:

26 marca 1995 - zakończenie budowy plebanii i tymczasowej kaplicy:

1998 - rozpoczęcie budowy kościoła:

Trwa budowa kościoła:



22 listopada 2003 - poświęcenie nowo wybudowanego kościoła:

 

Prace budowlane kościoła prowadziła Firma Budowlana "A.Mackiewicz - J. Sokołowski" z Lidzbarka Warmińskiego. Kierownikiem budowy był inż. Romuald Czepil, inspektorem budowy inż. Marian Staszkiewicz, brygadzistą grupy roboczej Tomasz Kaczyński.

 

 

 

 

 

 

 

 

1 lipca 2006 - pierwszym wikariuszem Parafii zostaje mianowany ks. Wojciech Zdanuk:

 

30 czerwca 2009 - Wikariusz ks. Wojciech Zdanuk zostaje mianowany proboszczem w Węgoju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 lipca 2009 -  Wikariuszem Parafii zostaje mianowany ks. Zbigniew Tomasik.

30 czerwca 2014 - Proboszcz Parafii ks. Marian Piotrowski przechodzi na emeryturę, wikariusz ks. Zbigniew Tomasik zostaje administratorem Parafii w Giławach.

 



do góry ↑